شیراز| خدمت رسانی به حدود ۲۰۰۰ نفر توسط جهادگران دندانپزشک گروه شهید بیاضی زاده و الکفیل

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در طول ایام نوروز ۱۴۰۱ اردو‌های جهادی فراوانی در نقاط مختلف استان فارس با هدف یاری رساندن به مناطق کم برخوردار و خدمات دهی به نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برگزار شد.

یکی از حوزه های مهم فعالیت گروه های جهادی استان فارس مربوط به بهداشت و سلامت بود و جهادگران سلامت به صورت رایگان در مناطق محروم برای افرادی که توان پرداخت هزینه‌های سنگین درمان و دارو را نداشتند، خدمات دهی مختلفی را ارائه نمودند.

یکی از برنامه های خوبی که در این زمینه انجام شد مربوط به خدمات دندانپزشکی با همکاری گروه جهادی شهید بیاضی زاده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و گروه جهادی الکفیل بود که در اردوگاه شهید ربانی برگزار شد.

حدود ۸۰ درصد دندانپزشکان و دستیاران این اردوی جهادی از جهادگران دانشجو، رزیدنت و فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شیراز (۴۵ نفر) بود که در مدت یک هفته در چهار شیفت کاری علاوه بر درمان، دارو‌های مورد نیاز مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) را رایگان تأمین کردند.

علی مهرآرا مسئول بخش دندانپزشکی گروه جهادی شهید بیاضی زاده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص گفت: این اردوی جهادی از ۴ تا ۹ فروردین ماه برگزار شد که به صورت میانگین روزانه ۱۴ ساعت فعالیت دندانپزشکی در مجتمع فرهنگی، تربیتی آیت الله ربانی شیراز انجام می شد و خوشبختانه در این مدت توانستیم به حدود ۲ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس خدمات رسانی ارائه نمائیم.

وی با اشاره به تلاش و فعالیت چشم گیر جهادگران در این اردو، گفت: الحمدالله به لطف خدا در این اردو حدود ۷۰۰ کار ترمیمی، حدود ۴۰۰ کار عصب کشی، بیشتر از ۷۰۰ کار جراحی و حدود ۱۵۰ مورد جرم گیری دندان انجام شد. و جالب است بدانید ارزش ریالی خدمات درمانی ارائه شده در این اردوی ۶ روزه با تعرفه دولتی و حداقلی بیش از ۱۶ میلیارد ریال بوده است!

این جهادگر گروه شهید بیاضی زاده افزود: جهت سرعت دهی و ارائه بهتر خدمات ۲۵ یونیت سیار و ۳ دستگاه ماشین دندانپزشکی همراه با تجهیزات رادیوگرافی و اتوکلاو استفاده شد که جا دارد از تلاش های چشم گیر همه عزیزان و جهادگران گرامی تقدیر و تشکر کرد.

مشاهده خبرها و اطلاعیه های بیشتر:

بسم الله الرحمن الرحیم امر به معروف و نهی از منکر حوزه های گوناگونی دارد که از مهمترینش حوزه مسؤولان است؛ یعنی شما باید ما

News

بازدید جناب کفعمی ریاست سازمان بسیج دانشجویی از حوزه بسیج علوم پزشکی شیراز

أَسْلَمْتُمُ الضُعَفاءَ فی أَیْدِیهِمْ، فَمِنْ بَیْنِ مُستَعْبِدٍ مَقْهُورٍ، وَ بَیْنِ مُسْتَضْعَفٍ عَلى مَعیشَتِه مَغْلُوبٍ شما نخبگان، ضعیفان را تسلیم ظالمین کردید پس گروهی از مردم

سوال یا درخواست دارید؟

واحد بسیج دانشگاه علوم پزشکی شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شماست.